اجتماع میلیونی زائران بیانگر خونخواهی امام حسین (ع) است اجتماع میلیونی زائران بیانگر خونخواهی امام حسین (ع) است
بسیج مداحان: حاج حسین یعقوبیان، از شاعران و مداحان اهل بیت (ع)، ضمن تاکید بر فطری بودن محبت امام حسین (ع) در قلب‌های شیعیان گفت: اجتماع میلیونی زائران بیانگر خونخواهی امام حسین (ع) است.

حاج حسین یعقوبیان، از مداحان و شاعران به نام کشوری، در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج مداحان به سوالاتی در ارتباط با اربعین حسینی و استقبال گسترده زوار سید و سالار شهیدان (ع) پاسخ داد که مشروح این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید.
با توجه به آن که علاقه و استقبال مردم از پیاده روی اربعین به گونه‌ای است که حتی دوربین‌ها نمی‌توانند عظمت آن را به تصویر بکشند، چه چیز سبب بروز چنین شوری در اقوام و ملیت‌های مختلف برای حضور در آن علی‌رغم همه سختی‌ها می‌شود؟

این شور و هیجانی که از آن یاد کردید، در واقع تفسیر حدیث پیامبر گرامی اسلام (ص) مبنی بر «ان لقتل الحسین (ع) حراره فی قلوب المومنین لن تبرد ابدا» می‌باشد که فرمودند «شهادت امام حسین (ع) در دل‌های افراد با ایمان آتش و حرارتی ایجاد می‌کند که هرگز خاموش نخواهد شد». محبت اهل بیت (ع) در قلوب شیعیان امری فطری است و به تربیت خانوادگی و نان حلال پدر و مادر برمی‌گردد. ایرانی و غیرایرانی هم ندارد.
چرا با توجه به روزها و مناسبت‌هایی نظیر تاسوعا و عاشورا داریم، اربعین قوت گرفته است و مردم این حماسه عظیم را خلق می‌کنند؟

اربعین سیدالشهدا (ع) و این پیاده‌روی عظیم در واقع به نقطه عطف و کانون توجهی برای خلق جمعیت میلیونی جهت به منصه ظهور رساندن منتظران امام زمان (ع) تبدیل شده است. این را هم در نظر بگیرید که انتقام خون امام حسین (ع) هنوز گرفته نشده و این کار برعهده یک معصوم است. به نظر من اجتماع مردم در روز اربعین بیانگر خونخواهی امام حسین(ع) است.
بی‌شک اربعین بزرگ ترین رخداد فرهنگی بین‌المللی است. چگونه می‌توان از این رخداد بیشترین استفاده را کرد؟ چه اقداماتی را می‌توان انجام داد؟

جدا از شور و شوق مردم، خیلی از مجموعه‌ها و ارگان‌ها هستند که می‌توانند این شور و هیجان را سامان بدهند و کنترل کنند. نهاددهای مربوطه باید کمک کنند تا در کنار این شور و هیجان، بار معرفتی هم افزایش یابد و برای مردم آگاه سازی کنند تا زائران با معرفت بیشتری قدم در این مسیر بگذارند.
با توجه به تهدیدهای داعش و سایر دشمنان، چه پیامی برای آن‌ها دارید؟

طرف حساب ما آن‌ها نیستند. داعشی‌ها در حد و اندازه ما نیستند که بخواهیم به آن‌ها پیامی بدهیم. پیام را باید به سازندگان آن‌ها و خالقان اصلی این گروه‌ها داد. آن‌ها باید درک کنند که جهان رو به حق‌جویی و حقیقت یابی می‌رود و این موج چند میلیونی زائران نشان می‌دهد که خدعه دشمنان به نتیجه نخواهد رسید. پیشنهاد من این است که دست از این کارها بردارند و در مسیر حق و حقیقت قدم بگذارند در غیر این صورت ما جانمان را می‌گذاریم و شهدای ما هم در گذشته و حال این سخن را ثابت کرده‌اند.
چند مرتبه در اربعین به کربلا مشرف شده‌اید؟

تا به حال سه مرتبه مشرف شده‌ام. به امید خداوند امسال هم قصد دارم بروم و مدارک و و سایل را نیز آماده کرده‌ام.
اگر مطلبی باقی‌مانده است بفرمایید.

از شما تشکر می‌کنم که این فضا را ایجاد می‌کنید تا پیام‌ها در فضاهای مجازی منتشر شوند. اگر این مطلب به سمع و نظر دوستان می‌رسد، تاکید بنده بر این است که مردم عزیز حتما در پیاده روی کربلا حضور یابند. نظر من این است که باید در پیاده روی اربعین حضور داشته باشیم و در خلق این حماسه عظیم نقشی را ایفا کنیم. برخی از نزدیکان را دیده‌ام که فقط برای زیارت به کربلا مشرف می‌شوند و در پیاده روی شرکت نمی‌کنند.

منبع: سازمان بسیج مداحان
perilax 90 generiskopskrift.site perilax news
ادامه خبر